مبلمان هتل - روندها

مبلمان هتل

در هر پروژه ای با توجه به نیازهای کارفرما، بودجه اختصاصی، مدت زمان تعیین شده و اهداف مشخصی که از قبل برای آن پروژه مشخص شده اند؛ روندی مشخص در پروژه تعریف خواهد شد. ولی به طور کلی آنچه مشخص است مراحل انجام پروژه و دریافت تاییدیه های مختص به هر مرحله از سوی کارفرما است.

فلوچارت فارسی

به طور معمول پس از معرفی پروژه و تعریف نیازهای کارفرما از پروژه مراحل نقشه برداری و ترسیم نقشه های دقیق فنی از محل پروژه توسط تیم نقشه برداری محیط آرا انجام می گردد. سپس با توجه به درخواست های کارفرما در صورتی که طرح اولیه ای وجود نداشته باشد، طراحی محصولات با ریزبینی کامل به فاکتورهای زیبایی، فرم، کاربرد و ارگونومی انجام شده و توسط نرم افزارهای سه بعدی مدل سازی شده و در نهایت تصاویر محصولات در قالب چند پیشنهاد به کارفرما ارائه می گردد. پس از تایید هر یک از طرح های پیشنهادی، در صورت نیاز به تغییرات، تغییرات لازم بر روی طرح ها انجام شده و طرح های ویرایش شده تا چندین مرتبه برای کارفرما ارسال می شود تا از هر نظر مورد تایید کارفرما قرار گیرد.

تصویر توتال

پس از تایید نهایی طرح ها توسط کارفرما نقشه های فنی محصولات تهیه شده و موکاپ اولیه محصولات با متریال های تعریف شده در طرح محصولات تولید شده و در محل پروژه به عنوان اتاق نمونه مونتاژ می گردد. همه محصولات از نظر فنی، مهندسی، کاربردی قابل تست بوده در صورت صلاح دید کارفرما و نیاز به تغییرات در جزئیات، یراق آلات و یا طرح کلی محصول مراحل قبل مجددا تکرار می شود. این روند تا تایید نهایی کارفرما بر روی تک تک محصولات و جزئیات ادامه خواهد داشت.

تصویر روند 1
تصویر روند 2

با تایید نهایی طراحی اتاق نمونه با بهره‏گیری از سامانه جامع MohitTotal که یک ERP بومی شده است، حاصل تلاش 19 ساله واحد IT شرکت محیط آرا است؛ ساختار تک تک محصولات مرتبط با پروژه در سیستم تعریف شده و نقشه های شاپ مرتبط با تیپ های مختلف اتاق ها در کمترین زمان ممکن تهیه شده و به همین نسبت سرعت تولید محصولات نیز افزایش می یابد.این سیستم یکپارچه دقت، سرعت و کیفیت در انجام امور ستادی، عملیاتی و تولیدی شرکت را به طرز قابل ملاحظه ‏ای ارتقاء بخشیده است، همچنین به همان نسبت هزینه ‏های سربار سازمان را کاهش داده که مستقیماً بر قیمت تمام شده ی محصول و کیفیت ارائه ی خدمات نیز تأثیرگذار است.
استفاده از این سیستم، این امکان را فراهم آورده که طراحی و چیدمان انواع فضاها در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد. ضمن اینکه محصولات دقیقاً منطبق با فضای موجود و به صورت اختصاصی متناسب با آن فضا طراحی و ترسیم می گردد. این مزیت باعث می گردد تا از فضاهای موجود به بهترین شکل استفاده گردد و از یکسان سازی ابعاد محصول به دلیل سهولت در تولید انبوه پرهیز گردد. همچنین مستندات مربوط به نقشه محصولات، نقشه های شاپ و اطلاعات فنی مرتبط با هر واحد به صورت دفترچه در اختیار کارفرما قرار می گیرد.

در رابطه با طراحی و تجهیز مبلمان هتل، در کنار وجود فاکتورهایی مثل زیبایی و ایجاد فضایی دلنشین، آنچه از اهمیت بالایی برخوردار است، دوام و کارکرد محصولات است تا به راحتی آسیب نبیند و کارفرما مجبور به صرف هزینه و زمان برای تعویض و یا تعمیر محصولات در بازه زمانی کوتاه نباشد.
استفاده از مواد اولیه مناسب، با در نظر گرفتن جایگاه محصول و شرایط محیطی، اقلیمی و ... از مهم ترین فاکتورها در طراحی و تولید مبلمان می باشد. به طور مثال استفاده از چوب با روکش طبیعی، به جای استفاده از ام دی اف با روکش ملامینه در مبلمان هتل، ممکن است در ابتدا مقرون به صرفه بنظر نرسد، اما با در نظر گرفتن ویژگی های این متریال، از جمله دوام بالا، به حداقل رسیدن امکان خط و خش بر روی محصولات و امکان ترمیم سریع و کم هزینه به جای تعویض به هنگام آسیب دیدگی، این متریال را برای مبلمان هتل مناسب نموده است.
همچنین استفاده از بهترین و با کیفیت ترین یراق آلات، کیفیت فینیشینگ نهایی سطوح محصولات از عوامل موثر بر زیبایی و دوام محصولات می باشد.