محيط‏ آرا طراح و تولید کننده سيستم‏هاى متنوع مبلمان، بعنوان بزرگ ترين و صنعتی‏ترين كارخانه ى توليد مبلمان دركشور فعاليت می نمايد. سياست و منش محيط ‏آرا با تكيه بر تجربه و اندوخته ى خود، طراحی و توليد محصولاتى زيبا، ممتاز و بی نظير به روش صنعتى است. از جمله ويژگی هاى محيط آرا می‏توان به سرعت در طراحى و توليد، با رعايت استانداردهاى كيفى و بین المللى و همچنين بهره‏گیری از اصول ارگونومى و آنتروپومترى اشاره نمود. كارخانه محيط‏ آرا به پيشرفته ترين ماشین آلات و تجهيزات توليدى و كمك توليدى چوب، فلز، شيشه و پلاستيك از نقطه نظر قدرت، سرعت و كيفيت مجهز است. شرکت محیط‏ آرا با بهره‏گيرى از تكنولوژى اطلاعات و سيستم های نرم افزارى منحصر به فرد خود، تمامی فرآيندها و گردش كار خود را الکترونیکی و سیستماتیک نموده و خدمات خود را با کیفیت مطلوب، در كمترين زمان ممکن در اختيار مشتريان محترم قرار می‏دهد.

داشتن هویت محیط آرائی در تولید، همواره خط مشی حاکم بر واحد تحقیق و توسعه است. حاصل این تفکر، طراحی و ساخت محصولاتی زیبا با کارآئی مناسب، به روش صنعتی، با استفاده از قطعات خاص منظوره است. از این رو شرکت محیط آرا با ایجاد کارگاه اختصاصی قالب‏سازی مجهز به ماشین آلات پیشرفته CNC توانسته است قدرت تولید قطعات صنعتی را به نحو قابل توجهی افزایش داده و امکان تحقق طرح های متنوع خود را در کمترین زمان ممکن فراهم سازد.

لازمه ی حفظ و تقویت ویژگی های محیط آرا که شامل سرعت در ساخت و تولید انواع قطعات صنعتی و همچنین تولید با رعایت استانداردهای کیفی و بین المللی و انجام Finishing در بالاترین سطح ممکن است، ضرورت وجود ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته را بیش از پیش نمایان می‏سازد. لذا شرکت پس از بررسی و شناسایی بهترین کارخانجات تولید ماشین آلات صنعتی در اروپا، سیستم های تولیدی خود را به پیشرفته ترین ماشین آلات و تجهیزات تولیدی و کمک تولیدی چوب، فلز، شیشه و پلاستیک از نقطه نظر قدرت، سرعت و کیفیت مجهز نموده است.

محیط آرا در پی کسب استقلال در تولید، با ایجاد کارگاه های اختصاصی از قبیل چوب، پلاستیک، شیشه، فلز و بهره گیری از ماشین آلات پیشرفته CNC در هر یک از حوزه های فوق توانسته سرعت و کیفیت در تولید را به نحو چشمگیری افزایش دهد. از سویی دیگر روحیه استقلال طلبی حاکم بر تولید کارخانه باعث شده تا هزینه های سربار تولید کاهش یافته و مشتری از مزایای محصول با کیفیت و قیمت مناسب و تحویل در حداقل زمان ممکن بهرهمند شود. همچنین همواره ثبات و پایداری سیستم در تمامی برنامه ریزی ها به عنوان اصل مهم در نظر گرفته شده است.

یکی از فاکتورهای اصلی در قیمت تمام شده، هزینه های تبدیل مواد خام به قطعات و یا کالای ساخته شده است. لذا شرکت علاوه بر تولید قطعات خود بطور متمرکز از خط رنگ الکترو‏استاتیک Powder Coating با استفاده از سیستم Conveyor Belt بهره می گیرد. بهره گیری از این خط رنگ پودری پیشرفته در بخش فلز باعث شده محصولی با کیفیت بالا در کمترین زمان ممکن تولید شود.

در کارگاه پلاستیک نیز تجهیزات و ماشین آلات تولید قطعات پلاستیک از یک گرم تا 3 کیلوگرم مهیا است. این ماشین آلات که تماماً خودکار هستند از برندهای معتبر جهانی در صنعت پلاستیک انتخاب شده و سرعت و کیفیت قابل توجهی در تولید قطعات پلاستیکی دارند.

معرفی کارخانه - 5 دقیقه

معرفی کارخانه - 11 دقیقه

روند طراحی محصولات در واحد تحقیق و توسعه (R&D) شرکت محیط آرا به صورت چرخه ای منظم و برنامه ریزی شده انجام می شود. این روند شامل مراحلی مختلف از جمله: شناسایی نیاز، آنالیز و تحقیق در رابطه با موضوع، ایده پردازی و اسکچینگ، مدلسازی سه بعدی، رندرینگ، بررسی نقاط قوت و ضعف محصول در محیط شبیه سازی شده، ساخت ماکت اولیه ی ایده های برتر توسط پرینترهای سه بعدی، بررسی عوامل فنی و زیبایی شناسی، ارزیابی و انتخاب طرح نهایی، نمونه سازی محصول، اضافه نمودن محصول به لیست محصولات تولیدی شرکت و در نهایت تعریف و تحلیل فرآیندهای ساخت آن در سیستم جامع محیط توتال است.

در بخش طراحی داخلی، فضاها با اطلاع از امکانات هریک از محصولات و با در نظر گرفتن نیازهای کاربر، با توجه به ابعاد، نور محیط، رنگ و با در نظر گرفتن حریم و احساس کاربر بازنمایی شده و طرح آن در فضای مجازی سه بعدی به مشتری ارائه می شود. قابل ذکر است، از آنجا که ایده آل ها و ارزش های افراد با یکدیگر متفاوت است، تلاش بر این است که فضاهایی متنوع، متناسب با سلایق مختلف ارائه شود.

در برخی موارد چندین بازنگری و اصلاح در طرح ها صورت گرفته، تا فضاهایی دلنشین با رعایت اصول زیبایی شناسی فراهم شود. در طول روند طراحی، تمامی مراحل به کمک سیستم مدیریت یکپارچه (محیط توتال) از طریق پیامک، پست الکترونیک و پنل اختصاصی در وبسایت به مشتری اطلاع رسانی شده و تغییرات درخواستی از جانب ایشان به سرعت اعمال می شود.

نمایشگاه محصولات مستقر در کارخانه